Дунав (Русе) спечели гостуването си на Доростол (Силистра) с 2:1

...

Дунав с минимален успех в Силистра

Дунав (Русе) завоюва гостуването си на Доростол (Силистра) с 2:1 в среща от 20-ия кръг на Североизточната Трета лига. Това е 18-а победа за водача. Стана забавен мач с много голови положения. Още в началните секунди Преслав Петков уцели гредата на защитаваната от Димитър Драголов врата. Домакините отвърнаха с пропуск на капитана Георги Димитров. „ Драконите “ владееха топката и търсеха повече офанзивата. Съперникът им не се затвори в глуха отбрана, само че действаше по-прибрано. Развръзката настъпи единствено за 13 минути. Първо Преслав Петков откри резултата с бомбен шут от дузпата след центриране на съотборник в 21-ата минута. Десетина по-късно Александър Кирилов удвои с глава. В 34-ата пък Сонер Хюсеин финтира русенския вратар, който го фаулира и съдията отсъди дузпа, която Георги Димитров осъществя за окончателното 1:2. В оставащото време гостите сътвориха още голови положения. В 60-ата минута Преслав Петков за повторно уцели гредата. След това силистренци заиграха по-смело и намерено. В 80-ата Севдалин Стайков стреля с глава, само че право в ръцете на Винченцо Ангелов. Накрая влезлия като запаса Кристиан Тасков излезе самичък против Драголов, само че не съумя да се разпише.
 Дунав мобилизиран на макс за гостуването в Силистра Дунав мобилизиран на макс за гостуването в Силистра