Дунав“ пропусна да вземе трите точки срещу Верея“ в двубой

...

Късен гол спаси Дунав от конфузна загуба срещу слабака Верея

" Дунав “ пропусна да вземе трите точки против " Верея “ в дуел от 9-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата на " Трейс Арена “ в Стара Загора приключи наедно – 1:1, а мачът бе първи за Цветомир Младенов отпред на " драконите “. Русенци преобладаваха през целия мач, пропуснаха доста голови положения пред вратата на домакините, само че означиха изравнителния гол в самия завършек на мача – дело на Мартин Ковачев.

Играчите на “Дунав " започнаха мача на високи обороти. Още в 4-та минута “драконите " направиха страхотна офанзива – Светослав Ковачев направи добър пробив отдясно, влезе в наказателното поле и върна към дъгата, където топката бе посрещната със мощен шут от Борислав Балджийски, само че ударът му мина на сантиметри от вратата на домакините.

Пет минути по-късно Мухамаду Ндиайе засече топката с глава след центриране на Светослав Ковачев, само че топката прелетя над вратата.

Домакините поведоха безусловно нелогично в 11-та минута с първата си офанзива към вратата на “драконите ". Милан Вушурович бе открит вдясно по офанзивата на “Верея ", влезе в наказателното поле и изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Станислав Антонов.

Веднага след осъществяването на началния удар топката попадна в Иван Коконов, който с удар от 30 метра раздруса левия дирек на вратата на Георги Георгиев. Натискът на “драконите " продължи до края на първото полувреме.

В 29-та минута Светослав Ковачев насочи шут към вратата на домакините, само че топката мина настрана от задачата. Три минути по-късно Мартин Ковачев насочи прецизен изстрел, само че ударът му с глава бе слаб и не затрудни вратаря на “Верея " Георгиев.

В 39-та минута се откри опция пред Балджийски, само че още веднъж гол не падна. Две минути преди края на първата част, Светослав Ковачев проби отдясно и центрира, топката бе избита, попадна в Георги Динков, чийто шут от границата на наказателното поле прелетя над вратата.

В началото на второто полувреме натискът на “Дунав " продължи. До 50-та минута рискови центрирания на Васев и Балджийски бяха уловени от вратарят на домакините Георгиев. В 54-та минута Цветомир Младенов извърши първата си промяна – Ахмед Ахмедов се появи на мястото на Бранимир Костадинов, който малко преди този момент имаше добра опция за гол само че шутът му мина настрана от вратата. Секунди след влизането си в игра Ахмедов смъкна топката на Красимир Станоев, той стреля от границата на наказателното поле, само че Георгиев мазета в корнер. След неговото осъществяване стражът на “Верея " отрази удар с глава на Мартин Ковачев.

В 65-та минута Даниел Пехливанов влезе на мястото на Иван Коконов.

В рамките на две минути – сред 71-ва и 73-та Красимир Станоев опитва далечни удари, само че гол още веднъж не падна. При първата обстановка халфът стреля от директен свободен удар, само че топката срещна стената, а по-късно ударът му попадна в ръцете на вратаря Георгиев.

Домакините пробваха няколко контраатаки, при които вратарят на " драконите “ Станислав Антонов сподели класа и избави вратата си от втори гол.

Русенци стигнаха до изравняването в 86-та минута! Балджийски подхвана офанзива отляво, пусна към центъра към Даниел Пехливанов, който пък от своя страна откри Мартин Ковачев. Капитанът на " Дунав “ стреля мощно с десния крайник от границата на наказателното поле и изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на " Верея “ – 1:1.

В добавеното време играчите на Цветомир Младенов можеха да стигнат до 3-те точки. Първо Петър Патев стреля с глава, само че топката мина над вратата, а по-късно Пехливанов откри Балджийски в наказателното поле, шутът му обаче попадна в ръцете на вратаря Георгиев.

След равенството " Дунав “ има 7 точки в актива си. Следващият мач е против " Берое “ – на 30 септември от 17.30 часа на Градския стадион в Русе.

“Верея ":

27. Георги Георгиев, 33. Емил Йоргенсен, 6. Иво Иванов (к), 3. Теофилос Корупис, 8. Денислав Станчев (71- 17. Андрей Киофу) (87`- 9. Станислав Маламов), 16. Билел Милек (83`- 21. Здравко Илиев) 10. Антон Огнянов, 88. Майкъл Тевия, 24. Сеидина Диара, 11. Милан Вошурович, 15. Денис Василиев

Старши треньор: Небойша Лекич

“Дунав ":

86. Станислав Антонов, 4. Петър Патев, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 14. Божидар Васев, 31. Красимир Станоев, 25. Борислав Балджийски, 77. Бранимир Костадинов (54`- 9. Ахмед Ахмедов), 17. Иван Коконов (65- 11. Даниел Пехливанов), 98. Светослав Ковачев, 24. Мухамаду Ндиайе (89– 94. Глаусио Да Силва).

Старши треньор: Цветомир Младенов

Голмайстори: 1:0 Милан Вушурович (11); 1:1 Мартин Ковачев (86);

Главен арбитър: Станимир Тренчев (София)