Дунав победи Царско село с 1:0 в изключително слаб мач,

...

Дунав победи Царско село с късен гол на Долапчиев

Дунав победи Царско село с 1:0 в извънредно слаб мач, с който завърши втората фаза в Първа лига. Срещата мина при доста ниско движение, като единствено домакините имаха възожност да вкарат гол и те го сториха в края посредством Григор Долапчиев. Гостите, които пътуваха в деня на мача, съумяха да пуснат юноши, които да създадат дебют на такова високо равнище.
 Дунав - Царско село, онлайн онлайн
Дунав - Царско село 1:0, Григор Долапчиев с късен гол

Мачът се явява борба за избор на противник за плейаута

Мачът стартира с доста постепенно движение. Гостите от София видимо направляваха играта, само че главно наблягаха на точните къси пасове откъм гърба. За цялото първо полувреме Балгой Макенджиев се докосна до топката два-три пъти, когато тя инцидентно стигна до него.

Русенци уцелиха една греда след леко комична обстановка. Тома Ушагелов върна неприятно към Михаил Иванов и вратарят игра с глава с плонж напред. Топката стигна до Свилен Щерев, чийто прехвълящ удар срещна напречната греда. Иванов имаше и една прелестна интервенция след отдалечен удар на Деян Димов отдалече.

След почивката играта към този момент беше повече в половината на гостите. Цветомир Младенов пусна по-опитните си футболисти, които беше оставил да почива и те започнаха да натискат.

Гостите доиграваха срещата и въобще нямаха концепция, какво да вършат.