“Дунав победи с 3:2 “Спартак в Плевен в контролна среща.

...

Коконов избухна с хеттрик при обрат за Дунав

“Дунав " победи с 3:2 “Спартак " в Плевен в контролна среща. През първата част “драконите " губеха в резултата с 0:1, само че през второто полувреме Иван Коконов осъществя три гола и донесе триумфа на русенци.

Срещата стартира с опция за “драконите " – в 7-та минута Кристиян Върбанов, подаде наляво към Даниел Пехливанов, последва центриране към Александър Александров, чийто удар от точката на дузпата бе блокиран.

Само 2 минути по-късно Преслав Петров извърши нарушаване в наказателното поле на “Дунав ", зад топката застана Ивайло Раденцов, който откри резултата за домакините – 1:0. В 12-та минута играчите на “Спартак " имаха още една опция за гол – техен нападател се откъсна самичък против вратаря на русенци, само че той сподели класа и избави.

В 19-та минута Борислав Балджийски пусна прекрасен пас към Александър Александров, той шутира от 10 метра, само че топката мина около вратата на плевенчани. Играчите на Людмил Киров продължиха да преобладават и единствено пет минути по-късно имаха нова опция за гол – Христо Попадийн пусна добър извеждащ пас от дълбочина към Пехливанов, само че вратарят на домакините излезе и пресече подаването към нападателя на “Дунав ".

В края на първата част се откриха още две благоприятни условия за “драконите ". В 42-та минута след офанзива отдясно последва центриране към Исмаил Иса, само че неговият удар с глава попадна право във вратаря на домакините. Две минути по-късно след триходова по този начин отдясно топката стигна до Александров, последва удар по диагонала, само че топката още веднъж не попадна във вратата на домакините.

Второто полувреме стартира с гол за “драконите " и негов създател бе Иван Коконов единствено две минути след подновяването на играта. В 53-та минута Иса стреля отвън наказателното поле, само че ударът му мина около вратата на “Спартак ".

Четири минути по-късно играчите на “Дунав " направиха цялостен поврат в резултата. Борислав Балджийски пусна с пета към Иван Коконов, който не сгреши и вкара втория си гол в мача -1:2. След единствено 3 минути крилото на “драконите " оформи своя хеттрик! Мухамаду Ндиайе стреля мощно, вратарят на плевенчани мазета топката, а при добавката Коконов бе безсърдечен – 1:3!

В 62-та минута домакините съумяха да върнат едно попадение за 2:3. В 70-та минута Ндиайе нахлу отдясно в наказателното поле на “Спартак ", само че пробивът му бе блокиран. Седем минути по-късно нападателят на “Дунав " проби през центъра, само че още веднъж не съумя да нанесе удар към вратата на домакините.

В самия завършек на мача футболист на “Спартак " насочи рисков удар към вратата на “Дунав ", само че той бе отразен с опитност от стража на русенци.
Източник: ruse24.bg