Дунав не успя да се противопостави на шампиона Лудогорец и

...

Дунав нямаше сили да се противопостави на Лудогорец

Дунав не съумя да се опълчи на първенеца Лудогорец и загуби с 0:2 гостуването си в мач от 19-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Разград.
Треньорът на русенци Малин Орачев направи една единствена смяна в своя отбор за разлика от загубата от Левски с 0:4. Алексей Ларин отстъпи мястото си на Петър Патев. Отново го нямаше Бирсент Карагарен. Той е със счупена ключица и ще стартира тренировки след Нова година.
Любопитно е, че Димитров и Орачев имат общо минало. От 1995 до 1997 година, Херо бе треньор на някогашния бранител в Нефтохимик.
Първото по-сериозно състояние се откри пред Лудогорец още в 4-ата минута. Тогава Лукоки центрира отдясно, а Марселиньо стреля с глава. Топката обаче не влезе във вратата, защото се отби във вдигналия своя крайник Диян Димов.

В 16-ата минута Дяков откри добре Саша отдясно, той пусна към Кешерю, чийто мощен удар бе избавен от Станислав Антонов. Секунди по-късно обстановката се повтори. Този път Марселиньо стреля след пас на Саша, само че право в Кешерю. Румънецът продължи към Саша, който обаче не уцели вратата.

В 21-ата минута домакините проведоха отлична контраофанзива и Дяков изведе отлично Мисиджан. Неговият изстрел бе избавен от Антонов.

В 34-ата минута крепостта на гостите падна. Дяков центрира отдясно, Саша опита да играе с топката и тя попадна в Марселиньо. Той би с левия крайник и откри резултата - 1:0.

Минутка по-късно интригата в срещата завърши. Лукоки центрира отдясно към Марселиньо, който този път бе прецизен с глава - 2:0.

Последва ново експлоадиране на " орлите ". Първо Дяков изведе Лукоки, само че ударът му бе избавен. При добавката капитанът би технично, само че в навън.

През втората част нещата на терена не се трансформираха и още веднъж разградчани преобладаваха. Те стигаха елементарно до положения, само че не ги завършваха уместно. Пропуски направиха Натанаел и Клаудиу Кешерю.

В 58-ата минута Димитър Димитров извади от игра създателя на двете попадения Марселиньо, с цел да го резервира за решителната среща с Хофенхайм.

В 63-ата минута Дунав можеше да стигне до доста хубав гол. Първо Шопов опита странична ножица, топката обаче се озова в резервата Димитър Георгиев, който пък би но Пиола, която обаче не попадна в задачата. В 80-ата минута Будинов стреля мощно от фаул, само че Ренан мазета.

До края на мача забавни положения пред двете порти липсваха. Това бе първи триумф на Лудогорец над Дунав в Разград на равнище Първа лига.

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ (РУСЕ) 2:0

1:0 Марселиньо (35')
2:0 Марселиньо (36')

Лудогорец : Ренан дос Сантос, Натанаел, Игор Пластун, Георги Терзиев, Лукас Саша, Светослав Дяков, Абел Анисе, Джоди Лукоки, Марселиньо (58 - Густаво Кампаняро), Върджил Мисиджан (66 - Вандерсон), Клаудиу Кешерю (87 - Жоао Пауло).

Дунав : Станислав Ангелов, Диян Димов, Христофор Хубчев (46 - Олексей Ларин), Михаил Милчев, Петър Патев, Васил Шопов, Карлос Жатоба, Божидар Васев (63 - Димитър Георгиев), Юлиян Ненов, Бранимир Костадинов (84 - Андреас Васев), Мирослав Будинов.

Жълти картони : Светослав Дяков, Натанаел (Лудогорец); Божидар Васев, Карлос Жатоба, Мирсолав Будинов (Дунав).

Източник: ruse24.bg