Дунав изигра контрола срещу Ботев (Враца) два дни преди заминаването

...

Дунав удари Ботев във Враца

Дунав изигра контрола против Ботев (Враца) два дни преди заминаването на тима на лагер в Анталия. Мачът се игра на стадион " Христо Ботев “ във Враца и приключи с победа 2:0 за " драконите “. Головете бяха дело на Мухамаду Н‘Диайе и Свилен Щерев.

Дунав стартира дуела в следния състав: Филип Димитров, Александър Исаевски, Петър Патев, Георги Динков, Самуел Инкоом, Христо Попадийн, Диян Димов – к., Божидар Васев, Свилен Щерев, Мухамаду Н‘Диайе и Ахмед Ахмедов.

На почивката на терена се появиха в игра: Станислав Антонов, Емин Ахмед, Мартин Ковачев, Красимир Станоев, Драгош Фиртулеску, Киосисис. По-късно през второто полувреме минути записаха и юношите на " Драконите “ Кристиан Върбанов и Георги Петракиев.

Срещата стартира добре за " Дунав “ като още в 3-тата минута съдията подмина противоречива обстановка за дузпа за гостите. " Драконите “ стигнаха първи до корнер в 7-мата минута, само че не съумяха да затруднят съществено вратаря на докакините. В 13-тата минута Васев имаше опция да стреля от директен свободен удар от към 25 метра, само че не уцели вратата.

Най-опасното състояние за гол за " Ботев “ пристигна в 26 минута, когато нападател на домакините излезе очи в очи с Филип Димитров, само че стража на гостите избави удара му. В 33 минута, домакините още веднъж пропуснаха да излязат напред в резултата откакто пропиляха хубаво състояние за гол.

Така се стигна до 35 минута, когато Щерев пусна прекрасен извеждащ пас през центъра към Н‘Диайе, който надбяга отбраната на домакините и с прекрасен удар около вратаря на " Ботев “ изведе " Драконите “ напред в резултата. Само 4 минути по-късно, " Дунав “ удвои своята преднина. Васев центрира от корнер, а Щерев с доста мощен и прецизен удар вкара от воле.

В самия завършек на първото полувреме " Ботев “ още веднъж пропусна положително състояние за отбелязване на гол.

Второто полувреме стартира с напън на домакините. В 55 минута хубава контра на тима от Враца приключи с кръстосан пас от страна на Патев. Няколко минути по-късно Станислав Антонов излезе доста в точния момент, с цел да пресече рисков извеждащ пас към нападател на домакините.

69 минута " Дунав “ получи правото да извърши директен свободен удар от 26-27 метра, само че ударът на Краси Станоев попадна тъкмо във вратаря.

72 минута тимът на " Ботев “ Враца получи правото да извърши углавен удар за игра с ръка на Емин Ахмед, само че ударът на Апостолов бешв избавен от Ст. Антонов.

78 минута след пробив от ляво, Мухамаду Н‘Диайе бешв съборен в наказателното поле на домакините и реферът още веднъж уточни бялата точка. Самият пострадал застана да бие наказателния удар, само че вратаря на " Ботев “ избави дузпата и по този начин резултата остана неизменен.

До края на мача нямаше повече рискови състояние. Краен резултат " Ботев “ Враца – " Дунав “ Русе 0:2
Източник: ruse24.bg