Дунав и Славия завършиха 0:0, в мач от 9-ия кръг

...

Дунав без президент след 0:0 със Славия

Дунав и Славия приключиха 0:0, в мач от 9-ия кръг на efbet Лига, а президентът на отбора от Русе Симеон Симеонов подаде оставка, заяви БНР. Домакините имаха повече положения за гол, само че не съумяха ги отбележат. В 20-ата минута русенци изтърваха първото си най-хубаво състояние - Ахмедов изведе Свилен Щерев, който шутира, само че топката мина около левия непряк дирек. В 36-ата минута Лазаров центрира от ъглов удар, Ковачев стреля с глава, само че вратарят Георги Георгиев извади топката от голлинията. Домакините имаха искания и за дузпа след единоборство сред Емил Виячки и Стефан Христов, само че съдията не сподели бялата точка. През второто полувреме Дунав нападаше постоянно, като изтърва няколко положения. При едно от тях - в 77-ата минута, Диян Димов шутира от точката на дузпата, само че топката мина над вратата. В края на мача Славия пропусна чиста опция - Славчо Шоколаров насочи отдалечен удар, с който изненада вратаря Макенджиев, само че топката се удари в лявата греда. При добавката Емил Стоев пропусна да вкара.

Президентът на русенския клуб Симеон Симеонов пък разгласи, че се отдръпва от футбола.

" Оставям мястото свободно на всеки, който смята, че би трябвало да се занимава с идеята и концепцията " Дунав Русе ". Считайте, че тази седмица съм се отдръпнал публично. Сега погасявам заплатите, които дължа. Оставям един безусловно чист клуб - който желае, да го поема и да работи ", сподели Симеонов, който пое отбора през 2010 година.
Източник: standartnews.com