Дунав и Етър направиха важни стъпки в борбата за запазване

...

"Дунав" и "Етър" направиха стъпка напред в борбата за спасението си в Първа лига

Дунав " и " Етър " направиха значими стъпки в битката за опазване на елитния си статут. Те преодоляха първия кръг от баражите за разпределение на местата от 11-о до 14-о и ще играят един против различен в директен двубой за оцеляване.

" Дунав " мина безпроблемно за 3:1 против " Витоша " и с 4:1 общ резултат реализира задачата си. " Етър " се наложи с 1:0 против " Пирин " като посетител и също реализира втора победа.

Мачът в Русе не предложи съвсем никаква конспирация. Домакините, които си бяха обезпечили гол преднина още при гостуването в Бистрица преди няколко дни, вкараха три гола до почивката. Бирсен Карагарен се разписа в 22-ата и 30-ата минута и даде стабилен задатък на русенци.

Четири минути преди края на първата част прецизен беше и Васил Шопов, откакто беше изведен самичък против вратаря.

След почивката гостите от Бистрица останаха с човек по-малко поради червен картон на Румен Гьонов. Въпреки това те се активизираха и с помощта на Стефан Христов с тъкмо изпълнена дузпа в 85-ата минута стигнаха до почетно попадение.

" Етър " завоюва след зрелищен гол на Аласана Мане при започване на второто полувреме.