Дунав и Берое не можаха да се победят и завършиха

...

Зрелищен хикс на Градския стадион в Русе

" Дунав " и " Берое " не можаха да се победят и приключиха 1:1 на Градския стадион в Русе в среща от втория кръг на Първа професионална лига.

В началото мачът бе оспорван, като Дунав имаше повече благоприятни условия да открие резултата още в първите минути. Така в деветата минута Карагарен бе покрай гола, само че ударът му излезе в навън.

Най-чистото състояние от началото на мача за русенския отбор пристигна в 17-ата минута. Тогава топката попадна в Юлиян Ненов, който остана самичък против вратата и стреля, само че в навън.

В 29-ата минута " Берое " поведе в резултата. След неточност на защитата на Дунав топката попадна в Серджиу Негрут, който с диагонален шут прати топката в десния низък ъгъл на вратата на Антонов.

До края на полувремето " Берое " беше тимът, който може да съжалява, че не вкара втори гол, защото гостите сътвориха по-чисти положения.

В началото на втората част и двата тима имаха своите обстановки. В 56-ата минута Еуженио от няколко метра не откри вратата на Антонов и стреля в навън.

В 61-ата минута Хубчев центрира в наказателното поле на гостите, Будинов шутира от непосредствена непосредственост, само че топката мина над напречната греда. През идващите минути последваха пропуски и пред двете порти.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Карагарен направи красива задна ножица, Перниш мазета, само че топката попадна в Будинов, който изравни резултата.

Състави

" Дунав ": Станислав Антонов, Марио Петков (59 - Петър Патев), Тейнур Марем, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Юлиян Ненов (54 - Бранимир Костадинов), Бирсент Карагарен, Васил Шопов (54 - Димитър Георгиев), Мирослав Будинов
Треньор: Веселин Великов

" Берое ": Душан Перниш, Павел Виданов, Милен Желев, Мартин Райнов, Карлос Охене (71 - Кохей Като), Борислав Цонев, Драгош Фиртулеску (84 - Емин Ахмед), Георги Динков, Серджиу Негрут, Веселин Пенев (61- Матеус Леони), Педро Еуженио
Източник: btvnovinite.bg