„Дунав“ гостува и загуби от елитния румънски “Астра” с 0:2

...

Драконите направиха спаринг със съседите от Астра

„ Дунав “ гостува и загуби от елитния румънски “Астра” с 0:2 в контрола, играна в Гюргево. Дунавци бяха равностойни на своя противник. Пред камерна аудитория, включваща и правилни русенски ентусиасти двата тима изнесоха постна футболна продукция в паузата на локалните шампионати поради националните тимове.
Стартовият състав на драконите бе: Филип Димитров, Бранимир Костадинов, Георги Динков, Сами Бен Еша, Преслав Петров, Красимир Станоев, Петър Патев, Даниел Пехливанов, Александър Александров, Исмаил Иса и Мухамаду Ндиайе.
В приятелския мач домакините имаха леко преимущество в головите офанзиви. В 23-ата мин. домакините извършиха директен свободен удар пред нашата врата, само че Филип Димитров избави. Две минути по-късно „ Астра “ поведе с 1:0 - след меле в пеналта на “Дунав”, Лулаку съобразително опъна мрежата зад стража Филип Димитров. В 30-ата мин. Мухамаду Ндиайе шутира, само че влашкият пазач улови топката. След пет минути Преслав Петров центрира добре отляво, Александър Александров стреля с глава, само че топката излезе в навън. До края на полувремето голкийпърът Димитров резервира мрежата си суха.
След почивката старшията Людмил Киров извърши две смени в отбранителен проект - Станислав Антонов застана на вратата, а Мартин Ковачев зае титулярното си място в центъра на отбраната на мястото на Георги Динков. В 55-ата минута Александров центрира отляво, Ндиайе отклони топката с глава към Исмаил Иса, който опита да трансферира вратаря на домакините с глава, само че той се разтегна и улови коженото кълбо. Малко по-късно Александров шутира мощно, само че безрезултатно.
В 60-ата мин. Людмил Киров пусна в игра Дуда, Христо Попадийн и Ахмед Ахмедов, а терена напуснаха Бранимир Костадинов, Красимир Станоев и Мухамаду Ндиайе. Минути по-късно играчите на “Астра” удвоиха резултата - Антонов не съумя да пресече дълго подаване, топката попадна в нападател на домакините и той направи 2:0. След гола в игра се появи Иван Коконов на мястото на Даниел Пехливанов. В 80-ата мин. в игра влезе юношата Върбанов, който замести Петър Патев. В края на мача Коконов шутира от отдалеченост, само че топката излезе в навън.
Източник: actualno.com