Дублиращият отбор на Ботев загуби с 1:3 гостуването на Партизан

...

Дубълът на Ботев /Враца/ поведе, но загуби в Червен бряг

Дублиращият тим на " Ботев " загуби с 1:3 гостуването на " Партизан " в Червен бряг, макар че водеше в резултата до 60-ата минута.
Иван Нешков означи страховит гол от директен свободен удар още в 12-ата минута. Той извърши с левия крайник в далечния на вратаря ъгъл.
Момчетата на Ивайло Димитров направиха мощно първо полувреме, в което можеха да вкарат и втори гол, само че през втората част домакините стигнаха до поврат.
Още в 4-ата минута " Ботев " направи добра офанзива, само че Радослав Захариев не съумя да нанесе добър завършващ удар от границата на вратарското поле.
В 12-ата минута Иван Нешков извърши прелестно директен свободен удар и вкара топката в мрежата на домакините.
В 16-ата минута Тонев стреля, само че Любомир Василев избави. Малко преди почивката домакините пробваха да изненадат Василев с отдалечен шут, само че стражът на " Ботев " бе на мястото си.
В 36-ата Иван Нешков се озова на стрелкова позиция, само че стреля право в ръцете на вратаря на домакините.
Малко преди почивката момчетата на Ивайло Димитров направиха добра офанзива отляво, последва центриране, само че топката не съумя да стигне до Радослав Захариев.
В даденото от рефера продължение " Ботев " направи доста добра бърза офанзива, Нешков получи топката отдясно, центрира към Захариев, само че топката тупна пред крайници на нападателя и той не съумя да я уцели.
Второто полувреме стартира още веднъж с напън за ботевци, само че до втори гол не се стигна.
В началото на второто полувреме домакините имаха страховит късмет да изравнят. След центриране от директен свободен удар Михаил Милчев стреля с глава, само че Любомир Василев направи брилянтно избавяне и мазета.
В 55-ата минута играчите на " Партизан " имаха късмет да изпълнят рисков директен свободен удар на към метър от границата на наказателното поле, само че след шут на Тодоров топката се удари в стената и попадна в ръцете на Василев.
В 59-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Станислав Антонов бе изведен зад отбраната на ботевци, като останаха подозрения за засада. Такава не бе отсъдена, а Ивайло Тодоров събори нападателя, а реферът отсъди дузпа. Калоян Тодоров извърши тъкмо и домакините изравниха резултата – 1:1.
Малко след дузпата домакините пропуснаха положително състояние, след което можеха да поведат.
В 72-ата минута Любомир Василев направи още едно положително избавяне след удар на домакините.
В 74-ата минута обаче Калоян Тодоров направи доста прекрасен удар от границата на наказателното поле и вкара топката в горния десен ъгъл на вратата – 2:1.
В 94-ата минута домакините се възползваха от контраофанзива и Станислав Антонов се озова самичък против вратаря, оформяйки крайното 3:1.

" Ботев " II: 12. Любомир Василев, 25. Ивайло Дудушки, 23. Ивайло Тодоров – к, 19. Пламен Спасов, 21. Пламен Петров (78 – 17. Николай Стефанов), 24. Николай Константинов, 14. Деян Танчев (78 – 6. Янислав Тонов), 20. Иван Нешков (46 – 11. Янислав Дюлгеров), 7. Митко Панов, 10. Асен Русинов, 8. Радослав Захариев (67 – 9. Георги Георгиев)
Източник: bulnews.bg