Дреновец от едноименното видинско село победи гостуващия му Трявна с

...

Дреновец мачка Трявна, но накрая трепери

Дреновец от едноименното видинско село победи гостуващия му Трявна с 4:3. Двубоят е от петия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен триумф на домакините. Адмирации и за гостите, които се бориха до последната секунда. Тимът на Дреновец доминираше от самото начало като се изключи последния четвърт час. Превъзходството и през първото полувреме бе възнаградено с два гола. В 37-ата минута прецизен беше Януш Янушов, а по-късно опитния Георги Илиев удвои резултата. Десетина минути след началото на втората част капитана Ивайло Иванов вкара трети гол във вратата на Трявна. В 71-ата минута пък Людмил Иванов хвърли в еуфория почитателите с четвърто попадение. Последва обаче разпределяне в състава. Гостите се възползваха и скоро се върнаха в мача. В 78-ата минута рефера отсъди дузпа и капитана Васил Андреев я вкара – 1:3. След секунди той се разписа още един път. Тревненци се подвигнаха на взлом, а в редиците на противника им настана комплициране. В 90-ата минута Александър Дамянов понижи на 4:3, само че за повече нямаше време.

Макар и сложна победа изкачи новака Дреновец на върха в класирането, дружно с Янтра 2019 (Габрово) преди последния мач от кръга Локомотив (Мездра) – Севлиево (Севлиево), който ще се организира на 10 септември, вторник от 17:00 часа.

Състави:

Дреновец: 1. Юлиян Весков, 14. Костадин Илиев, 6. Ивайло Иванов /капитан/, 7. Януш Янушов, 8. Георги Илиев, 10. Калоян Цветков, 11. Борислав Борисов, 20. Людмил Иванов, 16. Деян Захариев, 4. Цвети Неделчев, 18. Тодор Горанов.
Треньор – Иван Ценов

Трявна: 2. Даниел Стефанов, 14. Ивайло Христов, 20. Ертан Тахиров, 8. Илиян Трифонов, 21. Георги Атанасов, 15. Димитър Динев, 10. Александър Дамянов, 18. Петър Иванов, 11. Теодор Костов, 7. Алекс Згрипаров, 9. Васил Андреев /капитан/.