Драма и гол във второто продължение сложиха край на мечтата

...

Край на футболната мечта за Сирия

Драма и гол във второто продължение сложиха завършек на фантазията на Сирия за историческо първо присъединяване на международно състезание по футбол. Храбрият отбор от разкъсваната от война страна отстъпи с 1:2 при гостуването си на Австралия и отпадна от квалификациите с общ резултат 2:3.

Сочените за новобранци сирийци започнаха чудесно мача и поведоха в резултата с попадение на Омар Ал Сома, известен като Сирийския Ибрахимович. Австралия изравни няколко минути по-късно посредством капитана Тим Кейхил.

Нито един от противниците не съумя да означи още един път в постоянното време. Към завършек на второто продължение 37-годишният Кейхил означи скъпоценния гол с глава в 50-ия си мач за родината.

Австралия обаче би трябвало да преодолее още едно ходило, преди да си обезпечи присъединяване в Русия следващата година. Тимът ще срещне четвъртия в зона КОНКАКАФ - място, което все още се заема от Панама.
Източник: btvnovinite.bg