Доминик Тийм победи Александър Шевченко с 6:4, 6:2 на старта

...

Доминик Тийм стартира с победа на домашния си турнир в Кицбюел

Доминик Тийм победи Александър Шевченко с 6:4, 6:2 на старта на тенис шампионата в Кицбюел, Австрия от сериите АТП 250.

В първата част равенството се резервира до резултат 3:3 гейма, като руснакът печелеше подаванията си мъчно. 28-годишният тенисист проби своя конкурент при идната си опция, с цел да построи удобен задатък и да затвори сета.

Поставеният под №199 в международната класация бе надалеч по-убедителен във втората част. Двамата тенисисти си размениха по един пробив за 2:2. До края на конфликта Доминик Тийм загуби едвам три разигравания и се поздрави с успеха след 1 час и 31 минути игра.

Too Good! defeats Shevchenko 6-4 6-2 to secure a place in Round 2 at the
— Tennis TV (@TennisTV)

В домашния си шампионат австриецът ще срещне сънародника си Себастиан Офнер, който победи Ришар Гаске с 1:6, 7:5, 7:5.