Домакините от Монтана се класираха за финала в турнира за

...

Сладък реванш: Монтана детронира Добруджа и е на финал

Домакините от Монтана се класираха за финала в шампионата за Купата на България след победа над досегашния притежател на трофея Добруджа с 3:1 гейма ((25:20, 26:24, 22:25, 25:19).

Двубоят бе повтаряне на финала от 2017-а, а пред личната си аудитория в зала "Младост " монтанци взеха сладостен реванш и си осигуриха място в неделния дуел за трофея, в който техен противник ще бъде Нефтохимик.

Мачът стартира равностойно, само че по-добрият начален удар на Монтана даде преимуществото в първия гейм. Втората част бе с още по-изравнени сили, само че в края още веднъж домакините надвиха.

Добруджа въпреки всичко се върна в мача след триумф в третия гейм, който вървеше в тяхна изгода и приключи 25:22.

В средата на четвъртата част обаче Монтана реализира серия от 8:1 точки, което се оказа уверено за крайния излаз на дуела.

Така Купата ще има нов притежател, а дуелът за трофея ще бъде в неделя от 18,30 часа и ще бъде предаван по DIEMA SPORT.