Домакините от Катар са на ръба на елиминирането от Мондиал

...

Сенегал прати Катар на ръба на елиминирането

Домакините от Катар са на ръба на елиминирането от Мондиал 2022. Те изгубиха от Сенегал с 1:3 и би трябвало да стискат палци на.. Само един хазаин на международно състезание е отпадал в груповата фаза – РЮА през 2010 година

Сенегал обаче затвърди положителните усещания, които остави против Нидерландия. Шампионът на Африка се оправи с лекост с домакините за първия си триумф на финалите.

Булайе Диа вкара за 1:0 четири минути преди почивката. Още толкоз след паузата Фарама Диедиу повиши на 2:0. След това Исмаила Сар и Идриса Гей изпуснаха да сложат точка на разногласието с трето попадение.

Катар натисна в края на дуела и Менди избави по превъзходен метод удари на Алмоез Али и Исмаил Мохамед. И той обаче беше беззащитен в 78-ата минута, когато резервата Мохамед Мунтари вкара за 1:2. Това беше исторически първи гол за Катар на международни финали. Малко по-късно обаче Бамба Диенг оформи крайното 3:1 в интерес на Сенегал.

Източник: flashnews.bg