Домакините от Франция и силния тим на Черна гора спечелиха

...

Франция и Черна гора спечелиха първите мачове от втората фаза на Евро 2018

Домакините от Франция и мощния отбор на Черна гора завоюваха първите мачове от втората фаза на Европейското състезание по хандбал при дамите.

Румъния детронира Норвегия на Европейското по хандбал

Унгария не даде късмет на Испания, Холандия се саморазправи с Хърватия

Французойките имат загуба от Русия в мача на откриването и всеки идващ крах може да постави край не фантазиите им за купата. Те имаха за противник Дания и ненадейно елементарно се постановиха с 29-23 (17-11). Домакините дръпнаха в средата на първата част и ловко направляваха играта през 60-е минути. Естел Нзе Минко беше най-резултатна с 6 гола. За Дания Фие Волер се отличи с 5 гола.

Във втория мач в Нант Черна гора мачкаше Швеция повече от 50 минути, като разликата доближаваше до 8 гола. В края балканките отпуснаха педала и шведките бяха покрай ефектен поврат. Все отново в последната минута вратарката на Черна гора избави дузпа и преднината от два гола беше съхранена за 30-28 (18-14).

Maрина Райчич на вратата на Черна гора се отличи с 15 спасявания, Йованка Радичевич вкара общо 9 гола.
Група 1 тчк поб рав заг гза гпр г+- 1. Русия 4 2 0 0 50: 46 +4 2. Франция 4 2 0 1 77: 69 +8 3. Сърбия 2 1 0 1 51: 47 +4 4. Черна гора 2 1 0 2 73: 77 -4 5. Швеция 2 1 0 2 79: 81 -2 6. Дания 2 1 0 2 78: 88 -10
Първите два тима от групата ще се класират за полуфинал. Класиралият се на трети ще играе плейоф за пето място в крайното класиране на Евро 2018.