Домакините на турнира за Купата на африканските нации по футбол

...

Салах изведе Египет на осминафиналите

Домакините на шампионата за Купата на африканските народи по футбол от Египет и си обезпечи място на осминафиналите след втора поредна победа. Звездата на европейския клубен първенец Ливърпул - Мохамед Салах вкара един от головете за триумфа с 2:0 над ДР Конго, след който тимът на Хавиер Агире събра 6 точки и измести Уганда от лидерската позиция в група “А ”. Конгоанците на два пъти уцелваха гредите, а в това време Египет се възползва от ситуациите си и продължава с цялостен актив и без позволено попадение. Салах пропусна отлична опция още в 4-ата минута. Останал самичък против вратаря Лей Матампи, той шутира в навън. Малко по-късно отклонена с глава топка стигна до Марсел Тисеран, само че гредата попречи на конгоанския бранител да изравни. В 25-ата минута се стигна до безредие в наказателното поле на ДР Конго, при което най-съобразителен беше Ахмед Елмохамади. Той се добра пръв до топката и откри резултата за наслада на препълнения стадион в Кайро. Салах подсети за себе си с хубаво осъществяване от фаул, само че Матампи мазета в корнер. В 40-ата минута гредата още един път избави Египет, този път след удар с глава на Джонатан Болинги. В 43-ата Трезеге се разноски сред противниковата отбрана и пусна акуратен пас към Салах, който овладя и невъзмутимо стреля за 2:0. В другата среща от групата тимовете на Уганда и Зимбабве приключиха 1:1.