Домакинът Япония победи с 30:10 Русия в мача на откриването

...

Япония победи Русия в мача на откриването на Световното по ръгби

Домакинът Япония победи с 30:10 Русия в мача на откриването на деветото международно състезание по ръгби.

Пред близо 49 000 души в Токио Русия изненадващо поведе в мача посредством Кирил Голоснитски, който осъществя първото есе в шампионата още в четвъртата минута. Япония обаче отговори бързо и седем минути по-късно Котаро Мацушима също направи есе за домакините. То се оказа първото от общо три за японското крило, което му донесе и премията за "Играч на мача ".

Превъзходството на домакините бе по-видно след почивката, която бе пристигнала при резултат от 12:7 в тяхна изгода, а изразителният триумф им донесе и бонус точка за класиране в група "А ". За четвъртфиналите ще се класират единствено първите два тима, като в потока са още отборите на Ирландия, Шотландия и Самоа.