Домакинът Русия разплака Испания в драматичен осминафиланел сблъсък от световното

...

Испания е аут! Голяма драма и първи мач на световното с продължения и дузпи

Домакинът Русия разплака Испания в трагичен осминафиланел конфликт от международното състезание по футбол. " Сборная " се наложи с 4:3 след осъществявания на дузпи (0:0 в постоянното време и двете продължения). Това бе първи мач от Мондиала, в който изходът не бе решен в постоянните 90 минути.

" Ла Фурия " поведе в резултата още в 12-ата минута, когато Сергей Игнашевич си означи автогол. Малко преди края на първото полувреме Артьом Дзюба хвърли в възторг близо 78 000 фенове на стадион " Лужники ", изравнявайки от дузпа. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка в наказателното поле на Жерар Пике.

При дузпите Коке и Яго Аспас сбъркаха за испанците, до момента в който руснаците бяха точни и при 4-те си удара от бялата точка.

Така четвъртфинала Русия ще се изправи против спечелилия от мача сред Хърватия и Дания, който е по-късно довечера.
Източник: ruse24.bg