Домакинът Бразилия спечели златото от световното първенство за юноши до

...

Домакинът Бразилия обърна Мексико на финала на световното

Домакинът Бразилия завоюва златото от международното състезание за юноши до 17 години след трагичен поврат против Мексико във финалния мач. " Ацтеките " поведоха с 1:0 на стадион " Базерао " с попадение на Брайън Гонзалес в средата на второто полувреме. В 83-ата Кайо Жорже изравни от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР. В третата минута на добавеното време Лазаро донесе успеха, а с това и четвърта в историята купа за Бразилия. Лазаро във втори мач се трансформира в воин за Бразилия, откакто означи победното попадение и в полуфинала за 3:2 против Франция.

They’ve done it! @CBF_Futebol are #U17WC champions for the 4th time 4 pic.twitter.com/1PqACO2Osa
— #U17WC (@FIFAcom) November 18, 2019 " Петлите " пък приключиха на трето място, откакто победиха с 3:1 Холандия в дребния край по-рано денем.