Доброто представяне на в Лига Европа коства на тима загубата

...

Рапид изпусна Аустрия в дербито на Виена

Доброто показване на в Лига Европа коства на отбора загубата на скъпи точки в австрийското състезание. Снощи " зелено-белите " не съумяха да победят в столичното дерби от 9-ия кръг на локалната Бундеслига и към този момент изостават на 4 точки от първенеца и лидер в класирането.

Рапид имаше съществено превъзходство, изключително след почивката. Домакините сътвориха доста голови положения, само че вкараха единствено едно попадение. Негов създател стана Торстен Шик в 7-ата минута след хубаво центриране на Максимилиан Улман.
Аустрия изравни в 19-ата минута посредством Патрик Вимер. Той се разписа с глава, наказвайки неточност в отбраната на Рапид. До почивката " виолетовите " на няколко пъти извадиха шанс, че противниковите нападатели стреляха неопределено от чисти позиции.

И през второто полувреме домакините бяха по-добрият тим, само че не съумяха да стигнат до успеха. В други мачове от кръга и направиха 1:1, а победи с 3:0 и излезе на второ място, с точка повече от Рапид.

Бундеслига 9 кръг, неделя 29 ноември  Рапид Виена 1:1краен резулат  Аустрия Виена