Добри новини от Австралия за първата ракета на България при

...

Григор Димитров записа втора победа в Бризбън

Добри вести от Австралия за първата ракета на България при мъжете Григор Димитров. Във втория си мач от тазгодишната конкуренция в Бризбън, Димитров съумя да преодолее относително елементарно евентуално доста сложен противник – австралиецът Джон Милман. Нашето момче завоюва в два сета, тъкмо както против японеца Йошихито Нишиока – 6:3, 6:4. Това беше втора победа за Димитров против този противник, като първата още веднъж беше в Бризбън.
Още първоначално Григор съумя да стигне до 2 точки за пробив, само че австралиецът се избави с помощта на сервиса си. Не по този начин се развиха нещата в шестия гейм, когато Димитров проби на нула, а до края на сета нямаше повече проблеми.

Convincing stuff.@GrigorDimitrov wins the first set 6-3 in 36 minutes without facing a break point vs John Millman. 13 winners for the Bulgarian too. Can the Brisbane boy rally? #BrisbaneTennis@Channel9 @9Go pic.twitter.com/1GKG4oayl8
— #BrisbaneTennis (@BrisbaneTennis) 2 януари 2019 година
Отново с пробив на нула Григор дръпна още в третия гейм на втория сет, а по-късно съумя да направи и още един, за 4:1 гейм, възползвайке се от втората си опция в гейма. Последва обаче доста противен срив в играта на българина – той позволи равнене на резултата, като необяснимо първият му сервис изчезна тотално.
В последна сметка, при 4:4 гейма, Григор стигна до дюс при сервис на Милман с добър удар на линията, а след това направи изключителна композиция – слайс и форхенд уинър от придвижване. Точката за пробив беше осъществена откакто българинът сложи напрегнат австралиеца и към този момент при 5:4 гейма и сервис за мача Григор нямаше повече проблеми.
Така на четвъртфинал Димитров чака спечелилия от мача Кей Нишикори – Денис Кудла.
Източник: actualno.com