Добре се представиха българските атлети на финала на Световната купа

...

Бивша състезателка на Атлет /Мездра/ се класира 13-а на световния финал по планинско бягане

Добре се показаха българските спортисти на финала на Световната купа по планинско тичане през днешния ден в словенския курорт Шмарна гора, покрай столицата Любляна.
Ветеранката Милка Михайлова не се предава и приключи на 13-о място при дамите. Бившата състезателка на "Атлет "/Мездра/ обаче няма да има позиция в крайното класиране, тъй като няма 6 участия във веригата през годината.
Това е първото присъединяване на наши спортисти във финалната конкуренция на надпреварата. При откриването, домакините отправили специфични поздрави за „ добре пристигнали “ на българската група, водени от треньора Димитър Кисьов.
С победа и връх на трасето при дамите в Любляна се отличи именитата австрийка Андреа Майер, само че в крайното класиране за трофея остана на второто място, заради незадоволително участия.
Така, купата за 2017 година подвигна италианката Елиза Гаджи, която събра най-вече точки, въпреки, че финишира 4-а.
Италианците изненадаха и за първи път взеха купите и в двата пола. При мъжете с краен триумф победи Алекс Балдучини (на фотографията долу).
Нашият участник Костадин Кисьов приключи на 31-о място.
Във финала за Семеен кодекс участваха 129 бегачи от 20 страни, като и мъжете и дамите бягаха 10 км.
Източник: bulnews.bg