Дни след силното представяне срещу Интер (2:2) в Шампионската лига

...

Гладбах с ново силно представяне в очакване на Реал Мадрид

Дни след мощното показване против Интер (2:2) в Шампионската лига и преди семейството на Реал Мадрид отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) демонстрираха темперамент и извоюва сложна победа с 3:2 над Майнц 05 като посетител в среща от петия кръг на Бундеслигата. “Жребците” губеха с 1:2 до четвърт час преди края, само че откриха сили за поврат и към този момент имат 8 точки. “05” пък остава финален, откакто има единствено загуби.

Ларс Щиндъл даде задатък на Борусия в 15-ата минута, само че още преди почивката домакините от Майнц дадоха отговор с две попадения на Жан-Филип Матета (23’,36’).

Йонас Хофман, който в Милано осъществя втория гол за Гладбах, се появи след час игра и донесе обрата. В 76-ата той изравни от дузпа, а в 83-ата постави топката на главата на Матиас Гинтер за 3:2.

TFW you've still got Jonas in your back pocket and he's trying to get out 2-3
— Gladbach (@borussia_en)
Тежката стратегия на състава на Марко Розе продължава с посещение на водача Република България (Лайпциг) след седмица.

Бундеслига 5 кръг, събота 24 октомври  Майнц 05 2:3краен резулат  Борусия Мьонхенгладбах