Дни след елиминирането на Интер в Лига Европа отборът на

...

Айнтрахт върви стремително към ШЛ

Дни след елиминирането на Интер в Лига Европа тимът на Айнтрахт (Франкфурт) направи значима крачка към класиране за Шампионската лига. “Орлите” предстоящо надделяха Нюрнберг с 1:0 при семейството си в Бундеслигата и осем кръга преди края към този момент са единствено на точка от четвъртата позиция. Oсвен това отборът на Адолф Хютер продължава да няма проваляне през новата година.

If Jovic/Haller/Rebic/ don't get you, Hinteregger will #Bundesliga #SGEFCN pic.twitter.com/YuVfEPfA52
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) March 17, 2019
Неочакван беше само голмайсторът - Мартин Хинтерегер. Централният бранител се разписа на празна врата в 31-вата минута след асистенция на правещия извънреден сезон Филип Костич. Малко преди края обаче сръбският халф-бек напусна с травма.

Играчите от Франкфурт не дадоха съвсем никакви шансове на противника, само че не съумяха и да осъществят повече попадения. На два пъти гредите спираха домакините от нов гол.

В 83-ата минута обаче почитателите на Айнтрахт изтръпнаха при рисков шут към вратата на Кевин Трап, само че опитният пазач показва отличен инстикт и отрази.

Минута преди края Анте Ребич прониза Кристиан Матениа, само че голът вярно не беше зачетен поради засада на сърбина.

Нюрнберг наподобява жертван с последното си място сега, а след този кръг разликата с 16-ия се усили до 7 точки. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ

Бундеслига 26 кръг, неделя 17 март  Айнтрахт Франкфурт 1:0краен резулат  Нюрнберг