Днес започва поредната серия мачове от квалификациите за Евро 2020.

Днес започва поредната серия мачове от квалификациите за Евро 2020. ...

Евроквалификациите се подновяват с 10 мача днес.

Днес започва поредната серия мачове от квалификациите за Евро 2020. Довечера предстоят 10 срещи в 4 от групите. Холандия ще преследва четвърта победа в група "C", в която в момента лидери са Германия и Северна Ирландия с по 12 точки. "Лалетата" приемат именно северноирландците и при успех ще ги изпреварят по голова разлика. В другата среща от групата един срещу друг се изправят аутсайдерите Беларус и Естония.

В група "Е" дербито е между Хърватия и Унгария. Световните вицешампиони допуснаха две грешни стъпки в първите си 5 мача, но са лидери в класирането с 10 точки. Унгарците имат 9 точки и ще се надяват да поднесат изненада на "Полюд" в Сплит. Другите отбори с амбиции за едно от първите две места в групата са Словакия и Уелс. Гарет Бейл и компания спечелиха мача помежду им Кардиф, но сега ги чака тежко гостуване в Търнава.

В група "G" е много интересно, защото цели 5 от 6-те отбора са с шансове за челните позиции. Водачът Полша има наглед лесна задача срещу аутсайдера Латвия. Словения ще гостува на Северна Македония, а Австрия ще е домакин на Израел.

В група "I" има два изявени фаворита - Белгия и Русия. "Червените дяволи" посрещат Сан Марино, а руснаците излизат срещу Шотландия. Мачът между Казахстан и Кипър се явява спор за третото място.