Днес ви представяме точката на щастието. Благодарение на нея можем

...
Днес ви представяме точката на щастието. Благодарение на нея можем
Коментари Харесай

Точката на щастието ни предпазва от куп заболявания, помага срещу стрес, подобрява имунната система

Днес ви представяме точката на щастието. Благодарение на нея можем да се отърсим от напрежението, да подобрим положението на имунната система и най- важното- да бъдем щастливи.
Според източната медицина тимусната жлеза е точката на щастието. Тя се намира тъкмо в центъра на гърдите, на равнището на подмишниците. Тимусната жлеза се смята за връзката сред мозъка и тялото, което я прави директен отговорник за протичането на енергийните потоци в тялото.
Този по този начин значим орган обаче, закърнява в тийнеийджърските години. Ето за какво, е добре да събудим „ спящият “ тимус, а това се случва при духовното събуждане, себепознанието и по един доста обикновен начин- посредством масаж на тази жлеза.

Тимусът създава Т- лимфоцити, които имат противотуморно деяние. Именно по тази причина, може би този атрофиран орган може да се трансформира и в най- положителният метод да бъдем здрави- просто би трябвало да го съживим.
Балансът на силите се управлява от тимуса и посредством неговото действие можем да се предпазим от отрицателните въздействия и още веднъж да се научим да бъдем положителни. Според източната медицина тимусът разсънва интуицията и подсъзнанието.
Според китайския експерт Мантак Чия, това е органът директно виновен за подмладяването, като това се изяснява посредством обстоятелството, че тимусът създава растежни хормони.

За тимуса най- ефикасното упражнение е лекото потупване на жлезата с двете ръце по едно и също време и съпроводено със тон / гласна писмен знак или Ом, може и да е с музикално звучене.
Ако стимулирате всекидневно тази точка на щастието ще усетите прилив на сила, предпочитание за живот, възприятие на благополучие и задоволство.
Тя ще помогне за духовния ви напредък и ще ускори желанието ви за развиване, написа pozitivninovini. Ще усили интуитивността и сензитивността и ще можете да откривате верните пътища във всички аспекти на живота си доста по- елементарно.

Ролята на тимуса в човешката патология се дефинира от комплицираните му взаимоотношения с останалите ендокринни жлези: хипофиза, надбъбреци, щитовидна жлеза, полови жлези. Тимусът се смята за антистресов орган. Установена е появяването на хормонален дисбаланс, характеризиращ се най-често с нарушени взаимоотношения сред тимус-надбъбреци и тимус-полови жлези. Някои форми на хипогонадизъм и стерилитет се свързват с нарушена функционалност на тимуса.
Фактът, че тимусът е сред първите органи, които атрофират с придвижване на възрастта, както и данните за регулиращото въздействие на тимозините върху мозъчната хормонална интензивност, са съществено напътствие за ролята на тимуса при напрежението и процесите на стареене.
Инфо: Брадва

Източник: vijti.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР