Днес се изиграха още двубои в Лигата на нациите. В

...

Швейцария разби Белгия и продължава напред в Лигата на нациите

Днес се изиграха още дуели в Лигата на нациите. В най-вълнуващия късен мач от програмата Швейцария разруши Белгия с 5:2 и завоюва група 2 (А) на шампионата.

Еден Азар и компания започнаха чудесно мача и в 17-ата минута към този момент водеха с 2:0, като и двете попадения бяха на брата на звездата на " Челси " - Торган. " Кръстоносците " обаче реализираха цялостен поврат още преди почивката. Рикардо Родригес от дузпа и на два пъти Харис Сеферович дадоха задатък на домакините.

През втората част наказателната акция на швейцарците продължи и те вкара нови две попадения. Нико Елведи направи 4:2 в 62-ата минута, а в 84-ата Сеферович оформи своя хеттрик, както и крайния резултат.

Така Швейцария завладя върха в групата с актив от 9 точки. Толкова има и Белгия, само че " кръстоносците " са с по-добри индикатори. Последен е отборът на Исландия, който приключва с 0 точки и изпада в по-долна дивизия.