Днес се изиграха четири срещи от деветия кръг на Втора

...

Ето резултатите от днешните двубои във Втора лига

Днес се изиграха четири срещи от деветия кръг на Втора лига.

Отборът на Спартак Варна победи с 1:0 Монтана. “Соколите” издебнаха своя миг в 76-ата минута, когато Стоян Иванов донесе триумфа на отбора. В самия завършек на мача пък гостите от Северозападна България останаха с човек по-малко, откакто Иван Михов бе изпъден.

Отборът на Хебър Пазарджик стигна до доста сложна, само че извънредно значима победа с 1:0 против Литекс. Единственото попадение бе дело на Веселин Марчев в 58-ата минута с глава, а някогашният капитан на Левски Владимир Гаджев се завърна в игра след близо шест месеца. Победата понижи напрежението в новаците от Пазарджик, които прекъснаха серията си от три следващи мача без триумф в шампионата.

Спартак Плевен записа първи триумф през сезона във Втора лига. Момчетата на Красимир Бислимов победиха с 2:1 Поморие на стадиона в Ловеч и събраха актив от пет точки във втория ешелон. Отборът на Малин Орачев пък остава на дъното с пункт по-малко. Дербито на опашкарите пристигна в внимателен миг за плевенчани, които бойкотираха последния дуел, което им донесе служебна загуба и солидна санкция.

Отборът на Ботев Гълъбово победи с 2:1 Струмска популярност. Домакините губеха с 0:1 на почивката, откакто Димитър Буров бе дал преднина на гостите от Радомир. В началото на втората част Ерай Карадайъ изравни за Ботев, а в края на мача Димитър Алексиев донесе триумфа на отбора от Гълъбово.