Джулия Терзийска се класира за финала в турнира по тенис

...

Терзийска стигна финала в Ел Еспинар след успех над Костова

Джулия Терзийска се класира за финала в шампионата по тенис на твърди кортове в Ел Еспинар, Испания. Българката победи своята сънародничка Елица Костова след поврат с 6:7 (2), 6:4, 6:4 за повече от два часа и половина на корта. Поставената под номер 3 Костова взе преднина в резултата след победа със 7:2 в тайбрека на първия сет. Терзийска поведе с 5:1, позволи загуба на три следващи гейма, само че се поздрави с триумфа при 6:4 в своя изгода във втората част. В третия сет Джулия Терзийска взе задатък от 4:0, само че по-късно Костова се върна в срещата и докара резултата до 3:4. Последва нова трагична замяна на геймове, само че в последна сметка Терзийска победи с 6:4. Във финала в Ел Еспинар 23-годишната софиянка ще играе против Аранча Рус. Поставената под номер 1 холандка победи мъчно с 6:4, 3:6, 6:1 представителката на домакините Ева Гереро, номер 7 в схемата.