Джулия Терзийска постигна победа на сингъл на турнира по тенис

...

Джулия Терзийска може да се изправи срещу Яна Стоянова на турнира по тенис на червени кортове в Куршумлийска Баня

Джулия Терзийска реализира победа на сингъл на шампионата по тенис на червени кортове в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди $.

Терзийска победи в първия кръг на главната скица участващата с " уайлд кард " представителка на домакините Анастасия Арсич с 6:4, 6:1 за 85 минути.

Във втория кръг българката ще играе с победителката от дуела сред квалификантката и нейна сънародничка Яна Стоянова и номер 5 Анета Лабуткова от Чехия.

Стоянова мина сполучливо пресявките след два триумфа. Днес тя надви над нидерландката Рике Де Конинг с 6:4, 6:4 и се класира за главната скица.

Терзийска ще взе участие и в конкуренцията на двойки в тандем с Бояна Маринкович от Сърбия.

Междувременно, Лия Каратанчева загуби в първия кръг на сингъл на шампионата по тенис на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди $.

Българката отстъпи пред представителката на домакините Дженифър Роджери с 3:6, 4:6 за два часа игра.

Каратанчева ще взе участие и на двойки, където тя и Елени Христофи от Гърция са водачки в схемата и ще стартират непосредствено от четвъртфиналите.