Джоузеф Уол спря 24 изстрела в първия си старт в

...

ОБЗОР: Торонто и Едмънтън с успехи в елиминациите на НХЛ

Джоузеф Уол спря 24 изстрела в първия си старт в плейофите, Мич Марнър и Уилям Ниландър означиха головете, а Торонто Мейпъл Лийвс предотвратиха елиминацията, като победиха Флорида Пантърс с 2:1 в мач 4 от полуфиналната серия в Източната конференция.

Ниландер бе миропомазан от пауърплей през втория интервал, Марнър вкара в средата на третия, а Уол направи останалото, като зае мястото на контузения титуляр Иля Самсонов.

Сам Райнхарт означи за Флорида, а Сергей Бобровски съумя да избави 23 пъти. Пантерите към момента водят в серията с 3:1, а мач номер 5 е в Торонто в петък вечер.

Райън Нюджънт-Хопкинс записа гол и асистенция, а Едмънтън Ойлърс победи Лас Вегас Голдън Найтс с 4:1, с цел да изравни серията си (2:2) от плейофите в Западната конференция.

Ник Бюгстад, Евън Бушар и Матиас Екхолм също означиха, до момента в който Ойлърс построиха преднина от четири гола през втората част. Конър Макдевид направи две асистенции, а Стюарт Скинър спря 25 изстрела.

Никола Рой се разписа в третия интервал за Лас Вегас. Адин Хил спря 29 удара в първия си старт в плейофите на НХЛ, откакто игра няколко минути в двата от предходни мачове от серията.

Двубой номер 5 е в петък вечер в Лас Вегас, а шестата ще се завърне в Едмънтън в неделя.

Срещи от втория кръг в плейофите на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада*: