Джонатан Юбердо постави рекорд по точки във Флорида, като отборът

...

Джонатан Юбердо постави рекорд по точки за Флорида в НХЛ при победата над Бъфало

Джонатан Юбердо сложи връх по точки във Флорида, като тимът си обезпечи и място в плейофите с триумфа си 5:3 над Бъфало. Юбердо вкара 24-ия си гол и има общо 97 точки през сезона - с една повече от съотборника си Александър Барков, чийто връх бе от 2019 година. Антони Дюклер вкара два пъти за Флорида, като отборът записа седма победа в последните 8 мача. Макензи Уигър се регистрира с гол и асистенция за Флорида, а Антон Лундел също се разписа. Джеф Скинър вкара и подаде за Бъфало, който може да пропусне плейофите в НХЛ за 11-и следващ път. Таге Томпсън и Кайл Окпосо също се разписаха.

Джош Норис вкара хеттрик за първи път в кариерата си при успха на Отава над Детройт с 5:2. Артьом Зуб и Никита Зайцев също вкараха за "Сенаторите ", а Антон Форсберг направи 30 спасявания. Микаел Расмусен и Дилан Ларкин вкараха за Детройт.

Жан-Габриел Паго означи 3 гола и добави асистенция при триумфа на Ню Йорк Айлъндърс над Ню Джърси. Вратарят Кори Шнайдер избави 27 шута. Кайл Палмиери вкара другия гол за Айлъндърс и прибави и две асистенции. Йеспер Боквист, Томас Татар и Нико Хишиер се разписаха за Ню Джърси.

Кевин Хайс вкара само при дузпите за триумфа на Филаделфия над Ню Йорк Рейнджърс с 4:3. Кам Йорк и Оуен Типет вкараха ранни голове, а Джоел Фараби направи 3:0 за Филаделфия, само че Рейнджърс се завърна с три гола на Артеми Панарин, Мика Зибанеяд и Андрю Коп.

Ший Тиодор вкара 2:05 минути след началото на продължението за триумфа на Вегас над Ванкувър. Джонатан Маршесо оказа помощ с гол и асистенция, а Алекс Петранджело също вкара. Робин Лерер направи 26 спасявания. Джей Ти Милър и Бо Хорват означиха в третата част за Ванкувър.

Джоел Ериксон ек вкара 20-ия и 20-вия си гол през сезона, като добави и асистенция за безапелационния триумф на Минесота над Вашингтон. Тимът към този момент има 9 победи от последните си 10 мача. Тайсън Джост и Никола Делорие също вкараха. Гарнет Хатъуей означи единственото попадение за Вашингтон.

Шейн Гостисбеър вкара 14.7 секунди преди края на продължението за успеха на Аризона над Чикаго. Успехът е едвам втори за Аризона в последните им 9 мача. Патрик Кейн и Дилан Строум вкараха за Чикаго.

Конор Макдейвид вкара вкара гол и два асистенции при разгромната победа на Едмънтън над Анахайм с 6:1. Леон Драйсатъл означи своя гол №50 за сезона. Тайсън Бари и Брет Кулак вкараха по гол и се регистрираха с по 2 асистенции, Райън Нъджънт-Хопкинс също вкара. Зак Астън-Рийз се разписа за Анахайм.

Джаред Маккан вкара в първата част, а Райън Донато се разписа в третия интервал при триумфа на Сиатъл над Далас. Яни Гурд също означи за спечелилите, както и Карсон Кулма, който се разписа на празна врата в края. Крис Дриджър избави 29 удара. Джон Клингберг вкара петия си гол за сезона за Далас.