Джокович вдигна купата в Шанхай за четвърти пътНовак Джокович триумфира

...

Джокович вдигна купата в Шанхай за четвърти път

Джокович подвигна купата в Шанхай за четвърти път
Новак Джокович победи с купата на Мастърса в Шанхай за четвърти път и стана тенисистът с най-вече победи в шампионата на твърди кортове. В заключителната среща на юбилейното 10-о издание сърбинът се наложи над хърватина Борна Чорич с 6-3, 6-4.

Във втория сет при резултат 5-3 в интерес на Ноле той поведе с 40-0 на подаване на 21-годишния Чорич, само че не съумя да осъществя нито една от трите шампионски точки. След това обаче Джокович завоюва своя сервис на нула и постави завършек на разногласието след 1 час и 36 минути игра. Сръбският тенисист в понеделник ще измести Роджър Федерер от второто място в международната класация. Швейцарският деец през вчерашния ден загуби от Чорич и не съумя да отбрани миналогодишната си купа. Чорич ще означи сериозен напредък с шест позиции и ще стане 13-а ракета в света, което е върхово достижение в кариерата му. Джокович през днешния ден записа трета поредна победа в мачовете против младия хърватин. /БГНЕС
Източник: bgnes.com