Джоел Ембийд отбеляза рекордните в кариерата си 59 точки и

...

Феноменален Джоел Ембийд при победата на Филаделфия 76 със 105:98 срещу Юта Джаз

Джоел Ембийд означи рекордните в кариерата си 59 точки и съвсем стигна до двуцифрен актив в четири статистически категории при успеха на Филаделфия 76 със 105:98 против Юта Джаз в мач от Националната баскетболна асоциация. Сиксърс изравниха салдото си и към този момент имат седем победи и седем загуби, и смъкнаха Джаз от върха в Западната конференция.

Ембийд завоюва 11 битки, направи осем асистенции и блокира седем изстрела.

Ембийд, който вкара 20 от 24 си стрелби след нарушавания, доминираше най-много в последната четвърт на мача. Той означи 26 от 27-те точки на Филаделфия в последните 12 минути, в това число заключителните 13, откакто Юта поведе с 94:92.

Малик Бийзли вкара 18 точки за Джаз като запаса, а Лаури Марканен приключи мача с дабъл-дабъл при 15 точки и 10 битки. Колин Секстън също приключи с 15 точки, Кели Олиник означи 14, а Джаред Вандербилт записа девет точки и завоюва 10 битки. Юта е с баланс 10 победи и 5 загуби от началото на сезона в НБА.

Антъни Дейвис записа персонален връх за сезона с 37 точки и 18 битки, а Лони Уокър добави още 25 точки за успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 116:103 против Бруклин Нетс. Ръсъл Уестбруук добави 14 точки и 12 асистенции в отсъствието на контузения Леброн Джеймс, а Остин Рийвс наниза още 15.

Кевин Дюрант приключи с 31 точки, девет битки и седем асистенции за Нетс.

Карл-Антъни Таунс, Д`Анджело Ръсъл и Руди Гобер записаха по един дабъл-дабъл при триумфа на Минесота със 129:124 против Кливланд Кавалиърс в различен мач тази нощ. За Кливланд цели 51 точки вкара Дариъс Гарланд, който съвсем изведе тима си до поврат след закъснение от 24.

С тази победа Тимбъруулвс стопираха серия от три следващи загуби. Ръсъл бе най-резултатен с 30 точки и 12 асистенции, до момента в който Таунс записа 29 пункта и 13 битки.

Домантас Сабонис приключи с 26 точки, 22 битки и осем асистенции при победа на Сакраменто Кингс със 122:115 против Голдън Стейт Уориърс. Де`Арън Фокс оказа помощ с още 22 точки и Кийгън Мъри добави 21 за Кингс, които надделяха този противник за първи път от три мача през сегашния сезон.

Стеф Къри означи 27 точки и Андрю Уигинс добави 26 за Голдън Стейт, който е с баланс 0-7 като посетител.

Шай Гилджъс-Алекзандър вкара 17 от 37-те си точки в серия в края на третата четвъртина и Оклахома Сити Тъндър направи поврат за победа със 145:135 против Ню Йорк Никс. Джош Гиди оказа помощ с трипъл-дабъл при 24 точки, 12 асистенции и 10 битки за Тъндър, които приключиха дуела с 62.5-процентова успеваемост в стрелбата и записаха третото си най-хубаво достижение след преместването от Сиатъл през 2008.

Джулиъс Рандъл приключи с дабъл-дабъл при 25 точки и 10 битки за Никс, които записаха клубен връх с цели 48 точки в първата четвъртина. Кам Редиш вкара 26 и Имануел Куикли добави 24 като запаса.