Джоел Ембийд отбеляза 37 точки и записа личен рекорд в

...

Филаделфия срази Ню Йорк Никс, Ембийд и Хардън блестят

Джоел Ембийд означи 37 точки и записа персонален връх в НБА с 23 вкарани стрелби след нарушаване при успеха на Филаделфия със 125:109 против Ню Йорк. Джеймс Хардън пък направи трипъл-дабъл с 29 точки, 16 асистенции и 10 битки за Сиксърс, които завоюваха втори следващ мач с новото си дуо на паркета.

Филаделфия вкара рекордните за сезона 39 стрелби след нарушаване и точно огромна част от тях помогнаха на Сиксърс да се откъснат в резултата в средата на последната четвъртина. Водещият изпълнител в НБА Ембийд вкара 23 от 27 и добави девет битки, а Хардън завоюва втори следващ мач след дебюта си при 133:102 против Минесота в петък.

Сиксърс и Никс бяха равни при 100:100 в последната четвъртина, само че Филаделфия вкара 10 от идващите 12 точки и се откъсна дефинитивно. Ембийд наниза шест стрелби от линията и Хардън добави още четири в тази серия. Последният лиши също по този начин пет топки и също така изравни най-хубавото си достижение за сезона в графата асистенции.

Ар Джей Барет и Евън Фурние вкараха по 24 точки за Никс, които изгубиха пети следващ мач и девети от последните 10.

Лука Дончич вкара две стрелби след нарушаване 7.9 секунди преди сирената и приключи с 34 точки при огромен поврат и победа на Далас със 107:101 против Голдън Стейт.

Маверикс заличиха закъснение от 21 точки, записано в третата четвъртина, а в последната Спенсър Динуиди вкара 10 от общо 24-те си точки. Стеф Къри пък наниза тройка единствено 10 секунди преди края и записа дабъл-дабъл при 27 точки и 10 асистенции, само че Дончич реши всичко в идната офанзива на Далас.

Донован Мичъл означи 26 точки, а Руди Гобер добави 16 и завоюва 14 битки при победа на Юта със 118:114 против тима с най-хубав актив в НБА Финикс. Джаз записаха осми триумф в последните си девет мача и усъвършенстваха салдото си на 38-22, до момента в който Сънс са с 49-12, само че и с две следващи загуби за първи път от два месеца насам.

Финикс игра последните си три мача без огромната звезда Крис Пол, който счупи палец на 16 февруари и ще отсъства до края на постоянния сезон. Девин Букър бе най-резултатен в негово неявяване с 30 точки, а Джей Краудър провали последната офанзива преди сирената с пас отвън очертанията на игрището.

Си Джей Макколъм вкара 22 точки, а Йонас Валчунас и Брендън Инграм записаха по 19 за победа на Ню Орлиънс със 123:95 против Лос Анджелис Лейкърс. Разликата от 28 пункта маркира най-изразителния триумф на Пеликънс против този противник в клубната история, надминавайки 139:117 през 2018 година.

Ню Орлиънс към този момент е с пет следващи победи в гостувания, което се случва за пети път за този тим след преместването му от Шарлът през 2002. Серията не бе прекратена даже от 32-те точки на Леброн Джеймс за Лейкърс, които са с две следващи загуби и не престават да бъдат с негативен баланс при 27-33.