Джоди Бъридж беше оставена разочарована от дългата почивка за тоалетна,

...

Джоди Бъридж, разочарована от опонента си и от себе си при поражението на Откритото първенство на Австралия

Джоди Бъридж беше оставена разочарована от дългата отмора за тоалетна, взета от съперничката Тамара Корпач, и от личната си некадърност да предотврати колапс при дебюта си на Откритото състезание на Австралия.

Британката номер две призна, че това са били „ паник станции “, защото мачът от първия кръг й се е изплъзнал в Мелбърн Парк.

Бърадж доминираше в първия сет против своята немска съперничка, само че Корпач, която беше победена от Ема Радукану в първия кръг тук преди 12 месеца, обърна нещата, откакто отиде до тоалетната и в последна сметка избяга с проваляне с 2-6 6-3 6-0.

Тактическото потребление на почивките за тоалетна беше гореща тематика през последните сезони и в този момент играчите разполагат единствено с три минути, само че това не включва времето за вървене до и от корта.

„ Не знам за какво беше толкоз дълго “, сподели Бърадж. „ Попитах (съдията) и той сподели: „ Да, тя употребява своите три минути, таман се връща “. Но по-късно това лиши още няколко минути. Разбирам об...