Джейсън Тейтъм вкара рекордните в кариерата си 53 точки, а

...

Джейсън Тейтъм избухна с 53 точки при победа над Минесота

Джейсън Тейтъм вкара рекордните в кариерата си 53 точки, а Бостън Селтикс навакса закъснение от 17 точки, с цел да победи със 145:136 след продължение гостуващия отбор на Минесота Тимбъруулвс.

Мачът мина през серия от обрати, като доникъде на третата четвърт Минесота на няколко пъти повеждаше с 15 точки. По-малко от три минути преди края на постоянното време обаче "горските вълци " изоставаха с 11 точки, само че въпреки всичко съумяха да се доберат до продължение, с помощта на точни стрелби от тройката на Д'Анджело Ръсел и Карл-Антъни Таунс.

Тейтъм можеше да донесе успеха на Бостън със сирената за завършек на постоянното време, само че пропусна. Въпреки това той приключи с 35 точки общо във второто полувреме и продължението, като на 23 години и 37 дни стана най-младият състезател в историята на Бостън с 50 точки в един мач.

Джейлън Браун добави 26 точки за успеха на Бостън, а с 24 приключи Маркъс Смарт. За Минесота Карл-Антъни Таунс записва "дабъл-дабъл " от 30 точки и 12 битки, Д'Анджело Ръсел вкара 26 точки, а с 24 точки приключи новобранецът Антъни Едуардс.

Зак Лавийн вкара рекордните в кариерата си 50 точки, в това число 39 през първото полувреме, само че това не бе задоволително на отбора на Чикаго Булс, който отстъпи със 108:120 при гостуването си на Атланта Хоукс.

Лавийн вкара 25 следващи точки за Чикаго във втората четвърт на мача и записа третия максимален точков актив за първо полувреме в последните 3 сезона след Коби Брайънт с 42 точки през 2003 година и Клей Томпсън с 40 през 2016 година, само че не получи нужната поддръжка от съотборниците си. Чикаго изпусна преднина от 13 точки и съобщи триумфа на противника си в края на мача.

Много мощен дуел за Атланта изигра плеймейкърът Тре Йънг, който приключи с 42 точки, 8 битки и 9 асистенции. Клинт Капела направи "дабъл-дабъл " от 22 точки и 10 битки, а Данило Галинари добави още 20 точки за "ястребите ".

За Чикаго с двуцифрен актив с изключение на Лавийн приключиха още Никола Вучевич, който вкара 25 точки, и Коби Уайт с 11.

Четириточково осъществяване на Брадли Бийл 6.1 секунди преди края на мача донесе успеха на Вашингтон Уизардс със 110:107 при гостуването на Голдън Стейт Уориърс в различен мач от програмата на Националната баскетболна асоциация тази нощ.

Бийл вкара тройка и фаул и приключи с общо 20 точки, само че звездата за столичани в този мач се оказа плеймейкърът Ръсел Уестбрук, който записа 21-вия си "трипъл-дабъл " за сезона с 19 точки, 14 битки и 14 асистенции.
За Голдън Стейт с 32 точки приключи Стеф Къри а още 23 прибави Кели Убре-младши.

Никола Йокич записа 13-ия си "трипъл-дабъл " за сезона при успеха на Денвър Нъгетс със 121:119 над Сан Антонио Спърс.

Сръбският център приключи срещата с 26 точки, 14 асистенции и 13 битки, а домакините от Денвър взеха задатък от 18 точки още през първото полувреме, който с известни старания съумяха да запазят до самия край. Майкъл Портър-младши добави 22 точки и 10 битки за Денвър, а с 21 точки приключи Монте Морис.

За Сан Антонио с 25 точки се отличи Дерик Уайт, а ДеМар ДеРоузън добави още 24 точки.

Зайън Уилямсън вкара 37 точки и овладя рекордните в кариерата си 15 битки за успеха на Ню Орлиънс Пеликас със 101:94 над Филаделфия 76ърс.

Уилямсън изравни и върха си по асистенции в НБА с 8, като вкара 15 от 28-те си стрелби от игра. Брендън Инграм вкара още 17 точки за Ню Орлиънс, а с 23 точки за Филаделфия приключи Тобайъс Харис.