Джеймс Хардън вкара седем тройки и общо 47 точки за

...

Хардън и неговите 47 точки се оказаха невъзможни за ЛА Клипърс

Джеймс Хардън вкара седем тройки и общо 47 точки за успеха на Хюстън Рокетс със 102:93 над новосформирания суперотбор на Лос Анджелис Клипърс в мач от следващия кръг в Националната баскетболна асоциация.

Хардън изигра един от най-силните си мачове последно време, като с изключение на 47-те точки добави 6 битки, 7 асистенции и 3 отнети топки.

Още 17 точки за триумфа на Хюстън прибави Ръсел Уестбрук, който трябваше да играе с 4 персонални нарушавания още от първата четвърт.

За гостите от Лос Анджелис, които бяха в ролята на догонващи в резултата от самото начало като се изключи един къс интервал при започване на последната четвърт, най-резултатен с 26 точки бе Кауай Ленард, а още 20 прибави Лу Уилямс.

Бостън Селтикс реализира деветата си поредна победа и остава еднолично отпред в Източната конференция. "Келтите " се постановиха като посетител над Вашингтон Уизардс със 140:133.

До почивката двата тима неведнъж си размениха водачеството, само че още при започване на второто полувреме Бостън съумя да натрупа преднина, която да резервира до самия край.

Петима играчи от състава на гостите минаха границата от 17 точки, като с най-вече - 25, бе Кемба Уокър, а 23 прибави Джейсън Тейтъм.

За Вашингтон над всички бе Брадли Бийл, който вкара 44 точки, само че и те се оказаха незадоволителни. Новобранецът Руи Хачимура добави още 21 за столичани.

Шампионът Торонто Раптърс продължава със мощните си игри по време на тихоокеанското си турне. Като посетител канадците надиграха Портланд Трейл Блейзърс със 114:106.

Паскал Сиакам бе най-полезен за Торонто със своите 36 точки, а плеймейкърът Фред ВанВлийт добави още 30, като по този начин отсъствието на ветераните Кайл Лаури и Серж Ибака изобщо не се усети.

За Портланд 25 точки вкара Родни Хууд, само че водачът на отбора Деймиън Лилард не бе на нормалното си равнище и приключи с едвам 9 точки./БТА