Джеймс Хардън вкара 41 точки, но това се оказа недостатъчно

...

Голдън Стейт спечели първото си гостуване в Хюстън

Джеймс Хардън вкара 41 точки, само че това се оказа незадоволително в първия мач на Хюстън Рокетс с шамапиона Голдън Стейт Уориърс. Гостите завоюваха първата крайна серия в Западната конференция на НБА със 119-106 и лишиха домакинското преимущество от най-хубавия тим в постоянния сезон.

Бостън разгроми Кливланд в първия край на изток

" Келтите " взеха решение мача още в първата четвърт

Кевин Дюрант означи 37 точки. Двамата стрелци отдалече Клей Томпсън и Стеф Къри се регистрираха надлежно с 28 и 18 точки.

Първото полувреме беше равностойно и приключи при резултат 56-56. След почивката " войните " постановиха волята си и последователно натрупаха преднина. Единственият рисков миг за тях беше при започване на последната четвърт, когато " ракетите " понижиха изоставането си на две точки - 85-87.

Вторият мач от серията е още веднъж в Хюстън в ранните часове на четвъртък. На изток Бостън Селтикс води против Кливланд Кавалиърс с 1-0 победи.