Дженоа победи Рома с 3:1 в мач от 6-ия кръг

...

Дженоа не срещна затруднения в домакинството си на Рома

Дженоа победи Рома с 3:1 в мач от 6-ия кръг на Серия А. Това е втори триумф за отбора през сезона след минималния успех над Лацио.

Домакините откриха резултата на стадион " Луиджи Ферарис " в Янов още в 5-ата минута. Алберт Гудмундсон стреля в долния десен ъгъл от вътрешността на наказателното поле.

Римските вълци възобновиха равенството в 22-ата минута. Браян Кристанте бе прецизен с глава.

До края на първата част играчите на Алберто Джилардино си върнаха задатъка. Матео Ретеги се разписа с компактен удар в в горния ляв ъгъл.

След почивката Ромелу Лукаку бе близо да изравни резултата още веднъж, само че голът му бе анулиран заради засада.

През второто полувреме домакините насочиха нови два точни удара, с които още веднъж реализираха най-благоприятен резултат - 2 гола. Мортен Торсби удвои преднината на тима си. Жуниор Месиаш оформи крайния резултат, с цел да донесе трите точки на отбора.

Дженоа се изкачи до 11-ата позиция в класирането с актив от 7 точки. Рома се смъкна до 16-ото място в подреждането с 5 пункта.