Дженоа не успя да се противопостави на свой терен срещу

...

Гълъбинов с пореден силен мач за Дженоа

Дженоа не съумя да се опълчи на собствен терен против Наполи и загуби с 2:3 в среща от междинния десети кръг на италианската Серия „ А”. Така отборът от Неапол се върна на върха, където за 24 часа престоя Интер.

Българският национал Андрей Гълъбинов стартира като титуляр за домакините и остана на терена до 63-ата минута, когато на негово място в игра влезе Лападула. Гълъбинов асистира на мароканеца Адел Таарабт (4) за първия гол в мача. Радостта на „ грифоните” обаче търпя единствено 10 минути, откакто Дрийс Мертенс (14) изравни. След половин час игра Мертенс (30) вкара и втори гол след пас на Диавара за цялостния поврат.

През втората част в 60-ата минута Ервин Зуканович си вкара автогол за 1:3, а по-късно Армандо Изо (76) понижи на 2:3 след асистенция на Ригони. Домакините обаче нямаха сили за освен това.

След успеха си Наполи още веднъж е водач с 28 точки. Дженоа е на 16-а позиция с 6 точки.
Източник: fakti.bg