Джанлоренцо Бленджини остана доволен от представянето на своите волейболисти, които

...

Джанлоренцо Бленджини: Олимпийската квалификация е най-важното състезание през тази година

Джанлоренцо Бленджини остана удовлетворен от представянето на своите волейболисти, които през вчерашния ден победиха България с 3-1 гейма въ Варна. Италианският ментор акцентира, че най-важното съревнование пре тази година е олимпийската подготовка през август и цялото му внимание е ориентирано към нея.
 Иран и Бразилия оглавяват класирането след девет мача в
Иран и Бразилия оглавяват класирането след девет мача в " Лигата на нациите "

Българите са на 12-ата позиция и изпреварват директните противници Португалия и Австралия

" Много сме щастливи. Очаквахме сложен мач, какъвто се получи. Играхме добре през целия мач, даже в гейма, който загубихме.

България има нови играчи, които се причислиха към отбора единствено преди седмица и сигурно не са в съвършено положение. Но за множеството европейски тимове тази година най-важното съревнование е олимпийската подготовка и по тази причина вниманието в подготовката е съсредоточено върху нея ", показа Бленджини.

Давиде Канделаро също беше шастрлив от успеха:

" Щастлив съм от успеха, ужасно е да печелиш. Млад тим сме и се веселя, че бързо намерихме верния път. Уикендът във Варна беше страховит, с невероятна аудитория и отлични за нас резултати ".