Дисциплинарната комисия на френската футболна лига наказа Монпелие с частично

...

Наказаха за Монпелие заради агресивното поведение на феновете му

Дисциплинарната комисия на френската футболна лига наказа Монпелие с отчасти затваряне на клубния стадион " Стад де ла Мосон " поради серия от произшествия на трибуните по време на дуела от Лига 1 против Ним в неделя.

Местното дерби, което беше първото сред двата противника в елита от 1993 година, беше прекъсвано на два пъти за общо към 20 минути.

В бурната си наслада след първия гол за домакините през първото полувреме ентусиасти откъртиха част от загражденията и нахлуха на терена, което наложи прекъсването на мача за малко.

След третото попадение за Монпелие в 79-ата минута за крайното 3:0 пък последователи на двата отбора се сбиха на трибуните, поради което срещата още веднъж беше прекратена. Наложи се намесата на полиция със сълзотворен газ, с цел да се усмирят ентусиастите и дуелът да бъде завършен.

Част от глобата включва и краткотрайна възбрана на почитателите на Монпелие да посещават гостувания на любимците си.

Окончателното наказване за наказването ще бъде одобрено след в допълнение следствие на случаите.