Дистанцията между двете водещи коалиции е със стойност, по-малка от

...
Дистанцията между двете водещи коалиции е със стойност, по-малка от
Коментари Харесай

Екзакта: ГЕРБ - 26.2%, ПП/ДБ – 25.6%

Дистанцията сред двете водещи обединения е със стойност, по-малка от статистическата неточност при сходни проучвания, което прави невъзможна прогнозата за това кой ще е първи и кой втори, демонстрират данните на организация " Екзакта ".
Според проучване на организацията, все още ГЕРБ получават 26.2% поддръжка, ПП/ДБ – 25.6%, Движение за права и свободи – 13.%, „ Възраждане “ – 12.8%, Българска социалистическа партия – 7.4%.
Под бариерата са „ Левицата “ с 3.7% и „ Български напредък “ с 3.3%.

Победител ще бъде оня, който в оставащите дни до вота съумее да усъвършенства позициите си измежду жителите на столицата, както и да работи за по-висока интензивност в регионалните центрове, считат от " Екзакта ".С превъзходство в конкуренцията ще се поздрави обединението, която не се отхвърля да се бори и за вота на колебаещите се за кого да гласоподават гласоподаватели, заключват специалистите.

Седмица преди вота, 41% от българите заявяват безапелационното си желание да гласоподават на парламентарните избори на 2 април. Тези хора правят оценка вероятността да отидат до урните като 100%-ова. Известен растеж на интензивността може да пристигна от деклариращите, че сигурно ще гласоподават, само че уточняващи в това време, че още не са решили за кого ще дадат гласа си. Те са 13% от пълнолетните българи и биха могли да внесат промени при подреждането на партиите с близки резултати.

С " Не поддържам никого ” са декларирали, че ще гласоподават 3.9% от българите.

Към 26 март най-висока готовност социолозите от " Екзакта " записват измежду електората на Движение за права и свободи.

Сред българите, които са сигурни, че ще гласоподават на идните парламентарни избори, 70% показват, че избират да гласоподават с машина, а 30% - с хартиени бюлетини.

Изследването е извършено през интервала от 21 до 26март 2023 година Интервюирани са 1050 пълнолетни български жители в 71 обитаеми места на страната. Работено е със стратифицирана двустепенна извадка с квота по съществени социално-демографски признаци. Методиката на регистрация е директно полустандартизирано “лице-в-лице ” изявление.Изследването е осъществено със средства на „ Екзакта Рисърч Груп ” като част от изследователската стратегия на организацията. То епроведено на територията на България и не отразява настройките на гласоподавателите от чужбина.
Източник: faktor.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР