Диошдьор и Мезьокьовешд-Жори направиха драматично равенство 2:2 в мач от

...

Вутов сменен при равенство на Мезьокьовешд-Жори

Диошдьор и Мезьокьовешд-Жори направиха трагично тъждество 2:2 в мач от 23-ия кръг на унгарското състезание. Антонио Вутов беше титуляр за гостите. Българският нападател, който се разписа при триумфа над същия противник за Купата на Унгария преди три дни, отстъпи мястото си на някогашния халф на Руи Педро в 58-ата минута.

Диошдьор поведе в 15-ата минута с гол на Горан Милович в 15-ата минута, а в 27-ата Мартин Хриен се разписа за 1:1. Домакините получиха дузпа в 85-ата минута и Мирко Ивановски я осъществя, само че Даниел Фаркаш донесе точката на Мезьокьовешд-Жори в 88-ата минута.
Това беше десети следващ турнирен мач без загуба за отбора на Вутов, който заема 6-о място в класирането с 31 точки - единствено с две по-малко от третия МОЛ Фехервар.

Днес Кишварда на ще гостува на Будафоки, а Академия Пушкаш на Камен Хаджиев ще е хазаин на Хонвед.