Динамо (Загреб) постигна втора поредна победа в група “D” на

...

Динамо удари Андерлехт като гост

Динамо (Загреб) реализира втора поредна победа в група “D” на Лига Европа, откакто надигра с 2:0 Андерлехт като посетител в Белгия. Хърватите демонстрираха, че са много рисков тим, който е любимец за продължение напред от групата.

В 19-ата минута гостите получиха дузпа, откакто Бруно Петкович бе съсечен в тил от Огньен Враньеш, а Изет Хайрович осъществя 11-метровия углавен удар за 0:1.

В 47-ата минута обстановката за домакините стана още по-неприятна, откакто Враньеш спъна набралия скорост Олмо и получи втори жълт и червен картон, оставяйки тима си с 10 души на терена.

Динамо се възползва и първо в 59-ата минута мощен удар на Олмо бе избавен с тъга от вратаря, а и напречната греда оказа помощ на домакините.

В 68-ата минута гостите удвоиха преднината си. Амер Гояк опита отдалечен изстрел и след подъл рикошет топката излъга вратаря и се озова във вратата за 0:2.

В края и гостите приключиха мача в понижен състав, откакто и Кевин Теофил-Катерин бе изпъден от игра.

С този триумф Динамо е с цялостен актив от 6 точки на върха в класирането в групата. Андерлехт пък е без извоювана точка на дъното.
Андерлехт - Динамо Загреб 0:2
0:1 Хайрович (19-д)
0:2 Гояк (68)
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
Лига Европа 2 кръг, четвъртък 4 октомври  Андерлехт 0:2краен резулат  Динамо (Загреб)