Динамо Москва победи Нова Новокуйбишевск с 3:0 гейма (25:15, 25:20,

...

Цветан Соколов и Динамо Москва започнаха годината с победа

Динамо Москва победи Нова Новокуйбишевск с 3:0 гейма (25:15, 25:20, 25:18) в мач от 15-ия кръг на съветския волейболен хайлайф.

Българският национал Цветан Соколов способства с 13 точки за успеха на столичани.

Домакините изоставаха с 4 точки в хода на първата част, само че след серия от 10 следващи пункта стигнаха до поврат, с цел да поведат в сетовете. Във втората част гостите още веднъж поведоха, само че Цецо Соколов и компания наново наклониха везните в своя изгода, с цел да удвоят задатъка си.

Московчани бяха също толкоз безапелационни и в заключителната трета част и справедливо се поздравиха с триумфа.

Най-резултатен на паркета бе Ярослав Подлесних от отбора на спечелилите с 16 точки.

Динамо Москва заема втората позиция в класирането с актив от 14 победи и 1 загуба, на 3 точки от водача Зенит Ст. Петербург, който остава непобеден. Нова Новокуйбишевск остава на последното 16-о място с 1 триумф и 14 провали.