Динамо (Киев) не можа да победи на собствен терен непретенциозния

...

Голям провал за Динамо , Малмьо и ФК Копенхаген продължават

Динамо (Киев) не можа да победи на личен терен непретенциозния Лугано и отпадна от Лига Европа. Мачът сред двата отбора в украинската столица приключи 1:1, като домакините изравниха надълбоко в добавеното време. Динамо остана на трето място в група " В " със 7 точки, а за 1/16-финалите се класираха Малмьо и ФК Копенхаген.

Скандинавското дерби довечера беше извоювано от шведите, които събраха 11 точки и са спечелили в групата.

Динамо трябваше непременно да търси успеха, а Лугано от дълго време нямаше късмет за едно от първите две места. Швейцарците обаче изненадващо поведоха в самия завършек на първото полувреме, когато прецизен беше Марко Араторе след асистенция на Никола Дал Монте.

След почивката Динамо напълно доминираше, само че футболистите на Олексей Михайличенко направиха доста пропуски. Чак в 94-ата минута резервата Гиорги Цитаишвили откри Виктор Циганков, който красиво означи за 1:1, само че това беше прекомерно незадоволително за украинците.

СТАТИСТИКА ОТ ДИНАМО (КИЕВ) - ЛУГАНО
СТАТИСТИКА ОТ ФК КОПЕНХАГЕН - МАЛМЬО
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Лига Европа 6 кръг, четвъртък 12 декември  Динамо (Киев) 1:1краен резулат  Лугано